Hliníkové disky promění i starou káru na žihadlo

Pokud vám v garáží odpočívá ojetina, které se z nostalgických důvodů nedokážete zbavit, udělejte to jako naši západoevropští sousedé. I v zahraničí jsou na silnicích běžně k vidění oldtimery a youngtimery. Jejich majitelé však nemají jediný důvod, proč by se za starší vozidlo měli stydět. Moc dobře ví, že když auto posadí na parádní alu kola, promění jej na stylový bourák, který na okolí působí jako magnet.

Elektrony sluší každému vozu

Na značce a modelu nezáleží. Litá kola sluší exkluzivním i všedním automobilům. Volkswagen Golf I. generace, postarší BMW, Mercedes, ve kterém se proháněli vaše rodiče nebo snad Žigulík s rodným listem z východního bloku? Alu disky představují ultimátní řešení! Nevěříte? Pokochejte se jedinečnými fotografiemi alu kol, které hovoří za vše.

Praktické výhody hliníkových disků

Přezutí vozu na alu kola má i praktické výhody. Pomineme-li skutečnost, že z nenápadného vozu udělají vizuálně přitažlivou káru, jde také o nižší hmotnost a lepší vedení tepla. Mimo to jsou odolné vůči korozi a méně náchylné na ohýbání a deformaci.

Elektrony jsou obvykle výrazně lehčí než obyčejná kola. S nižší hmotností souvisí lepší řízení. Odlehčené vozidlo navíc nemá tak vysokou spotřebu, což oceníte při delším cestování. A co se týče tepelné vodivosti, alu kola lépe odvádí teplo od brzd, čímž v konečném důsledku klesá riziko selhání přehřátých brzd.

Pro většinu motoristů je samozřejmě nejdůležitější vzhled. V tomto ohledu jsou alu kola nepřekonatelná. Jsou k mání v širokém spektru designově odlišných provedení.

Můžete si je dovolit?

Cena liťáků se může vyšplhat na částky vyšší než pořizovací dané ojetiny. Na druhou stranu je výběr natolik pestrý, že není problém sehnat cenově dostupná alu kola za cenu lehce nad tisíc korun za kus. A to si pište, že jde o rentabilní investici, které rozhodně litovat nebudete!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.