Připravte své auto na zimu v předstihu. Co byste měli udělat, aby ji bez problémů přečkalo?

Prosinec je extrémně teplý, ale jak bude vypadat leden, to ještě nevíme. Zima se však zdaleka nekončí a právě proto vám nabízíme pár šikovných a praktických rad, jak připravit své auto na zimu.

Zaostřeno na podvozek

Před pořádnou zimou doporučujeme zkontrolovat podvozek, a to bez ohledu na to, zda máte standardní nebo sportovní podvozek. Nezapomínejte na voskování, které jej ochrání proti rezivění. A také na to, že posypová sůl je agresivní a výrazně by mohla uškodit vašemu autu. Pokud ale potřebujete například vyměnit součásti podvozku, udělejte to v dostatečném předstihu.

Zkontrolujte těsnění dveří

Nepříjemné zamrzání dveří dokáže potrápit každého majitele auta zejména přes silné mrazy. Abyste se těmto nepříjemnostem vyhnuli a mohli jste se dostat do vašeho auta, doporučujeme těsnění dobře promazat dostupným olejem na těsnění. Koupíte ho na kterýchkoli pumpách či prodejnách specializovaných na autodoplňky a příslušenství.

Snižte vypouštění výfukových plynů

Jelikož v zimě je naplno rozjeté topné období, přispějte aspoň trošku ke snížení emisí do ovzduší a šetřete životní prostředí tím, že snížíte vypouštění výfukových plynů do ovzduší.

Doporučujeme vám koupit si nový EGR ventil, který slouží k propouštění částí výfukových plynů zpět do sacího potrubí motoru.

Fólie na přední sklo, metlička a škrabka

Pokud vás překvapí sněhová nadílka a silný mráz, potřebujete mít po ruce metličku a škrabku. Škrabkou dokonale odstraníte námrazu. Využít ale využijete i prostředek ve spreji, který vám urychleně pomůže odstranit námrazu. Praktičtější pomůcek ale pro vás bude i fólie na přední sklo, která vám ráno cestou do práce ušetří čas a vy se tak rychleji dostanete z parkoviště a do práce přijdete včas.

Nezapomínejte si do kufru dát i metličku. Během jízdy nemůže být na autě žádná pokrývka, ať už na střeše, kufru, či kapotě auta.

Díky výše uvedeným tipům zimu zvládnete bez větších obtíží, a pokud máte starší auto, nezapomínejte si do kufru dát i startovací kabely pro každý případ.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.