Multicar M31 Euro V: Moderní „multikára“ udává nové standardy

Multicar je značka, která má v oboru komunálních služeb neuvěřitelné renomé. Vůbec první multikára vyjela z výrobního závodu již v roce 1956, ale s tou dnešní má pramálo společného. Snad jen multifunkčnost, pro kterou jsou vozy Multicar tak populární. V současné době je vlajkovou lodí výrobce Hako (Multicar je součástí Hako od roku 1998) model Multicar M31. Plní přísnou normu Euro V a nabízí kombinaci multifunkčnosti, hospodárnosti a skvělé ovladatelnosti. Zároveň odpovídá vysokým požadavkům na bezpečnost a pohodlí řidiče. Poohlížíte-li se po moderním komunálním vozidle bez kompromisů, nepřestávejte číst.

Multicar M31 je pracant. Neúnavný dříč, který dokáže pracovat s více než třemi sty druhy nástaveb. Nehledě na roční období, terénu a způsobu využití, nejnovější přírůstek do multikáří rodiny si okamžitě zamilujete.

Dostatečný výkon 107 kW při 3500 ot. zajišťuje velmi kultivovaný motor IVECO F 1 C turbo diesel se zdvihovým objemem 2998m³. Převodovka je pětistupňová, což je s ohledem na charakter vozidla naprosto ideální. Obsah palivové nádrže je překvapivě velký. Cca 80 litrů pohonných hmot udrží multikáru v pohybu dostatečně dlouho.

Pro vozidla Multicar byla vždy typická jedna zcela zásadní vlastnost. Jsou kompaktní. A o modelu M31 to platí zrovna tak. S šířkou 1,63 m a malým poloměrem otáčení (samozřejmě nechybí posilovač) se dostanete téměř všude. Do prostorné kabiny typu Space-Frame se bez problému vejdou 2 – 3 osoby.

Co se týče náprav a pružení, v přední části vozidla je náprava zavěšena nezávisle s vinutými pružinami. Zadní náprava disponuje postupnými plochými pružinami s teleskopickými tlumiči nárazů.

Nejnovější i starší vozy a náhradní díly Multicar seženete u specializovaného prodejce MINAM Servis a.s. Pro více informací navštivte www.multicarmorava.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.