Multikáry: Legendární užitkové vozy si cení nejen komunální služby

Na úvod jedna jednoduchá hádanka. Jestlipak víte, jak se lidově říká nejlepšímu příteli pracovníků komunálních služeb? Multikára, no jasně! Označení těchto specifických užitkových vozidel vychází z jedné konkrétní značky, a to Multicar, nyní ve vlastnictví německé společnosti Hako Werke GmbH. Vozy značky Multicar patří v daném segmentu k absolutní špičce a o kvalitách některých modelů se tradují legendy. Vždyť i dnes jsou na ulicích k vidění multikáry M25, které vyjely z výrobní linky někdy v 70. letech. Již tehdy nabízely skvělé užitné vlastnosti, spolehlivost, snadnou opravitelnost a další vlastnosti, které jim mohla konkurence závidět.

Multikáry jsou bezdebat nedílnou součástí městského koloritu, ale nutno podotknout, že nachází uplatnění napříč mnoha obory. Značka si průběžně buduje renomé a neusíná na vavřínech. Každý nový model nabízí nespočet inovací a o několik stupínků vyšší kvalitu než předchozí.

Aktuální nabídce vévodí modely Multicar M27, který nahradil oblíbenou M26. Na první pohled zaujme pohodlnou kabinou typu Space-Frame a po bližším seznámení i vysokým přepravním výkonem. Pod kapotou má spolehlivý motor VW s plně dostačujícím výkonem 75 kW. Zájemci si mohou vybrat mezi pohonem 4×2 a 4×4.

Pokud vás zaujal model M27, pak budete u novějšího M31 u vytržení. Unikátní systém tří bodů umožňuje upevnění několika set (!) nástaveb. Tato vlastnost činí z multikáry jedinečného multifunkčního pomocníka pro celoroční využití. Výkonný dieselový motor Iveco přede jako kočka a nenechá vás ve štychu ani v náročném terénu.

Oba modely jsou velmi kompaktní a mají malý poloměr otáčení. Vozy jsou neobyčejně mrštné a je radost s nimi pracovat.

O užitkových vozech ví své odborníci z Unikont Group. Společnost se zabývá prodejem i servisem vozů Multicar a Hako Citymaster. Chcete-li se dozvědět další zajímavé informace o multikárách, pokračujte na www.unikont.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.