Zkušenosti s AAA Auto: Jak probíhá prodej vozidla?

Známého prodejce AAA Auto představovat nemusíme. Jde o největší tuzemskou síť autobazarů, která působí nejen u nás, ale také na Slovensku a v Maďarsku. Silná a stabilní firma je na trhu třiadvacátým rokem a za kvalitu svých služeb si v prestižních anketách vysloužila nejedno ocenění. Značka AAA Auto je dokonce považována za jednu z deseti nejvýznamnějších polistopadových firem. My jsme jeden z autobazarů navštívili a vyzkoušeli, jestli je koupě ojetého vozu skutečně tak jednoduchá a rychlá, jak prodejce slibuje. Jak to dopadlo?

Nedávno jsme „Áčka“ testovali v souvislosti s prodejem staršího rodinného vozu. Prodejce nezklamal a vše proběhlo tak, jak jsme očekávali. Ohledně koupě ojetiny jsem však mírně pochybovali. Bude vyhlédnutý automobil v odpovídajícím stavu? A nebude stočený tachometr?

Příjemná zpráva je, že AAA poskytuje celoživotní garanci původu, což je v souvislosti s aférkami s prodejem vozů v polopřevodu zásadní. Nezbývalo, než se projít v rozlehlém areálu a vytipovat vhodného kandidáta. Naše volba padla na starší „jedničkovou“ Škodu Octavii, která na první pohled vypadala velmi zachovale.

Po chvíli se nás ujal sympatický pracovník autobazaru a nechal nás nahlédnout pod kapotu. Po důkladné prohlídce vozu jsme došli k závěru, že „Octávka“ pár následujících let v provozu rozhodně vydrží. Mimo několika drobných kosmetických vad jsme nepřišli na nic, co by nás mělo od nákupu odradit. Otázkou bylo, jestli cena plně odpovídá stavu vozidla.

Nebudeme si nic nalhávat. Přes inzerát bychom pravděpodobně sehnali automobil v identickém stavu levněji. Ale proč riskovat případné problémy kvůli polopřevodu a navíc ztrácet čas s administrativou? Právě tu má AAA Auto takříkajíc „v malíku“.

Přidělený pracovník nám ochotně zodpověděl všechny položené dotazy a zanedlouho jsme odjížděli s „novým“ vozem. S neseriózním nebo „dotěrným“ chováním prodejce jsme se nesetkali – za nás je nákup v AAA Auto naprosto bezproblémový. Peníze jsme sice neušetřili, ale zato odjeli s pocitem solidního nákupu.

You may also like...