Nejlepší zimní dezény Nokian pro silná auta i pro menší vozy

Pokud hledáte spolehlivé pneumatiky, které si poradí i s drsnými zimními podmínkami, vsaďte na severem prověřené pláště od značky Nokian. V nabídce mají vynikající modely pro menší vozy i pro silná SUV. Bezpečně vás dovezou i do hor na lyžovačku.

O Nokian

Pneumatiky Nokian pochází z finského města Nokia, kde značka zahájila výrobu už v roce 1904. Pneumatiky se tak pyšní více než stoletou tradicí a jsou symbolem zimního obutí na ty nejtvrdší zimy. Důkazem toho je i fakt, že pneu Nokian drží světový rychlostní rekord na ledu.

Ověřené kvality Nokianu

Obutí Nokian splňuje vše, co si můžete od pořádných zimních pneu přát. Jejich praktické testování probíhá na nejseverněji položeném testovacím okruhu na světě. V Ivalu, za polárním kruhem, jsou pneumatiky zkoušeny v drsných zimních podmínkách. Tomu odpovídá i jejich výbava. Dezény vynikají mimořádnou přilnavostí. Bočnice pneumatik jsou vyztužené aramidovými vlákny, která chrání obutí před protržením a proti předčasnému opotřebení.

Pro koho se hodí pneu od Nokian

Před výběrem zimního obutí se zamyslete nad tím, kde se budete pohybovat a kolik toho najezdíte. Když bydlíte na jihu Moravy a jednou týdně vyrazíte do nejbližšího supermarketu, potenciál pneumatik Nokian asi plně nevyužijete. Pokud milujete hory, rádi jezdíte za zimními sporty nebo bydlíte ve výše položené oblasti, jsou pro vás pláště Nokian ideální volbou.

Nokian WR D4

Nokian WR D4 je první zimní pneumatikou prémiové kvality, která získala označení A v přilnavosti na mokré vozovce. Její brzdná dráha je za těchto podmínek o několik metrů kratší než u nejlevnějších zimních pneu. A to už je rozdíl, který může v kritické situaci rozhodnout o mnohém. WR D4 vás samozřejmě potěší, jako všechny zimní pneu od Nokian, i vynikající trakcí na sněhu.

Nokian WR D3

Zimní pneu Nokian WR D3 se hodí především pro menší a střední vozidla. Je to vynikající obutí na českou proměnlivou zimu, kdy vás během dne můžete potkat všechno od námrazy přes sníh a břečku až po mokrou vozovku. S Nokian WR D3 se takovými změnami nemusíte moc zabývat, bezpečně na nich dojedete, ať jsou rozmary počasí jakékoli.

Nokian WR A4

Zimní obutí Nokian WR A4 je vytvořeno pro sportovní vozy. Vyniká přilnavostí a s tím spojenou přesnou ovladatelností, kterou ocení hlavně majitelé silných vozů, hybridů a elektroautomobilů. S WR A4 si můžete dopřát svižnější jízdu i na zasněžené vozovce. Kromě spolehlivého handlingu vynikají také tichostí. A to vše díky nevšednímu designu běhounu, který na první pohled vypadá, jako složenina dvou různých pneu. Ale právě kombinace rozdílných dezénů zaručuje vynikající vlastnosti.

Pokud chcete mít v zimě nazuto jen to nejlepší, jsou pro vás pneumatiky Nokian jasnou volbou. Svými vlastnostmi si získaly náklonnost i u těch nejnáročnějších řidičů. Přidáte se k nim?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.