Osobní zkušenost čtenáře Petra: Jaké zimní pneu jsou nejlepší?

Listopad pomalu končí, kdo ještě nepřezul pneumatiky, měl by tak učinit, i když je pravda, že opravdová zima dá na sebe ještě chvíli čekat. Já jsem už přezul. Musel jsem si letos koupit nové pneumatiky. Tak jako dříve jsem nakoupil u Bestdrive.cz. Jsem s tímto obchodem velmi spokojen. Zaměstnanci mají příjemné vystupování, jsou milí a ochotní. Vždy mi podají všechny potřebné informace.

Staré zimní pneumatiky už bohužel dosloužily. To jsem věděl už na jaře. Přes léto mi začalo docházet, že se do podobného stavu dostávají i moje pneumatiky na léto. Protože se nejedná o zrovna levné položky, vyděsil jsem se – nebudu přece dvakrát za sebou tolik utrácet. Zmínil jsem se o tom kolegovi v práci a ten mi řekl, že stejný problém vyřešil zakoupením univerzálních pneumatik. Myšlenka se mi zalíbila, ale nerad kupuju zajíce v pytli, a tak jsem se poptal dalších známých a vyhledal si pár informací na internetu. Nakonec jsem si rozhodl, že si přece jen pořídím zimní pneu a na jaře se poohlédnu po letních.

Zjistil jsem totiž následující: univerzální pneumatiky nejsou tak skvělý nápad, jak se na začátku mohlo zdát. Jsou vhodné pro ty, kdo auto vytahují jen výjimečně, a tak by dvoje pneumatiky dostatečně nevyužili. Univerzální pneumatiky a pneumatiky na zimu se totiž vůbec nedají srovnávat! Když je námraza, s univerzálními pneumatikami je brzdná dráha delší. Nejsou proto tolik bezpečné a komfortní. A to se celkem vylučuje s tím, že chci pro svou rodinu to nejlepší.

Napadlo mě ještě, že by se snad daly využívat zimní pneumatiky po celý rok, ale i to je nesmysl. Zimní pneumatiky jsou určeny do sněhu a mokra. Na suché silnici mají delší brzdnou dráhu, která se navíc zvyšuje s rostoucí teplotou. V letním horku by bylo riskantní s nimi jezdit. Nemluvě o zbytečném nadměrném opotřebení.

Dvoje pneumatiky a pravidelné přezouvání je to nejlepší řešení, i když se mi zpočátku zdálo příliš nákladné.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.