Škoda Superb 3. generace: Nejlepší škodovka všech dob?

Většina české veřejnosti je momentálně v opojení nového vozu Škoda Fabia 3. generace a nutno podotknout, že se nová „Fabka“ opravdu povedla. Přesto bychom neměli zapomínat na to, že se v červnu začne prodávat nejlepší Škodovka všech dob – Superb III. Autorizovaní prodejci již přijímají objednávky a je téměř jisté, že miliontý vůz, který vyjede z továrny v Kvasinách, bude právě nejnovější Superb (předchozích generací se prodalo 700 tis. kusů). Proč byste měli o nové vlajkové lodi mladoboleslavské automobilky uvažovat i vy?

Nepřehlédnutelný design

Kritikům se po představení v Barceloně téměř zatajit dech. Na nové karoserii, která se svým designem blíží k oceňovanému konceptu Design C, dominují mohutné blatníky a velká kola. Nová Škoda Superb je dravá, elegantní a luxusní a na silnici nepůjde přehlédnout.

skoda-superb-III

Ještě více prostoru

Interiér se nese v duchu většího prostoru – řidič a spolujezdec mají navíc o 4 cm do šířky ve výšce loktů. Na zadních sedadlech je pak dokonce o 7 cm prostoru více. A zvětšily se i další vnitřní prostory, díky čemuž působí vnitřek nového vozu mnohem vzdušněji než u Superbu druhé generace. Komfort umocňuje třízónová klimatizace a spousta „Simply clever detailů“, na kterých značka staví dlouhodobě. Konkrétně je jich 29. Cestující se mohou během jízdy zabavit moderním informačně zábavným systémem, ke kterému lze připojit smartphone a tablet.

Za zmínku stojí také zavazadlový prostor, který by mohla závidět i nová Fabia Combi. Superb se chlubí ohromnými 625 litry prostoru a dosud nepředstavená verze Combi tuto hodnotu ještě překoná.

Nízká spotřeba a vysoký výkon

Co se týče motorizace, přijdou si na své šetřílci, pro které je jako stvořená verze GreenLine se spotřebou 3,7l/100 km. Příznivci dynamické jízdy ale zřejmě sáhnou po nejvýkonnějším benzinovém motoru s 280 koňskými silami. Pod kapotou nejsilnějšího dieselového Superbu bude cválat 190 plnokrevníků.

Bezpečnost především

A abychom nezapomněli, nejlepší Škodovka všech dob bude zároveň maximálně bezpečná. Samozřejmostí je multikolizní brzda, adaptivní tempomat, detekce mrtvého úhlu, chytrá dálková světla a spousta dalších nejmodernějších prvků aktivní bezpečnosti. Dáte si říct?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.