Vybíráme brzdové kotouče: Které jsou vyhovující a od jakých se držet stranou?

Výběr brzdových kotoučů není radno podcenit. Ale než ztrácet čas debatou ohledně bezpečnosti, raději vám prozradíme, jak si při výběru počínat a na co si dát pozor. Rozhodujícími faktory jsou kvalita ocelolitiny, dodržení technologických procesů při výrobě (především přesnosti) a závěrečné vyvážení. Pokud uvažujete nad levnými čínskými kotouči, rychle od svého záměru upusťte. Levné náhradní díly odpovídající kvality najdete i v druhovýrobě, ostatně používají je i samotní výrobci automobilů.

Kvalita předních brzdových kotoučů má zásadní vliv na efektivitu brzdění

Největšímu renomé v oblasti prvovýroby se těší značky ATE, BREMBO a TRW. Na brzdové kotouče velmi vysoké kvality narazíte také v druhovýrobě, ale pro použití na přední nápravě preferujte jen ty nejlepší značky. Důvodem je skutečnost, že se přední náprava podílí na brzdění vozidla více než zadní. Právě proto mohou mít zadní brzdové kotouče menší průměr a bez chlazení. To samé platí o brzdových destičkách – používají se menší a se slabším obložením.

Nejde však pouze o kvalitu kotoučů, ale také o důslednou a velmi pečlivou montáž. Nezapomeňte všechny součástky očistit a případně promazat. Po montáži kotoučů zkontrolujte pomocí úchylkoměru házivost. Bude-li větší než desetina milimetru, pokuste se opět očistit náboj a případně přesaďte kotouč o díru.

Namontujete-li na zadní nápravu levnější brzdové díly, nevadí. Přesto by se nemělo jednat o nejlevnější komponenty pochybného původu. Dostačující může být například značka Graf apod. Podstatné je, aby šlo o náhradní díly od skutečného (prověřeného) výrobce a nikoliv od někoho, kdo pouze přeprodává.

Kde seženete značkové brzdové kotouče levně?

Chcete-li mít jistotu, že na svůj automobil vyberete správné a kvalitní brzdové kotouče, obraťte se na odborníky z e-shopu IMdily.cz. Známý prodejce nabízí široké spektrum náhradních dílů pro vozy všech značek. Ať vám v garáži dřímá Renault, nebo Mercedes, neodejdete s prázdnou.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.