Vyplatí se dovoz auta z Německa?

Rozhodli jste pro obměnu vozového parku a zaujala vás možnost dovozu aut z Německa? Nejste sami – pozornost za hranice obrací při nákupu automobilu stále více Čechů. Na otázku, zda se dovoz z Německa vyplatí, bohužel nelze jednoznačně odpovědět. Z finančního hlediska určitě ano, ale musíte počítat s větší administrativní zátěží. Jak koupě probíhá v praxi, vám prozradíme v následujících řádcích…

4 hlavní důvody, proč se dovoz auta z Německa vyplatí

Některé zájemce odrazuje jazyková bariéra, ale pokud se domluvíte, není jediný důvod, proč se dovozu auta z Německa bránit. Následující výčet benefitů výhodného nákupu vás pravděpodobně přesvědčí:

  1. Velmi slušný stav vozidel – pro německý trh je typická skvělá kondice ojetých vozů a servisní historie. Němci se obecně o své plechové miláčky starají lépe než Češi.
  2. Vstřícnost obchodníků – vysoká úroveň služeb a vstřícný přístup se netýká jen bazaristů, ale prakticky všech německých obchodníků. Mile vás překvapí!
  3. Kvalitní silnice – není tajemstvím, že 200 tis. kilometrů na tachometru najetých na německých silnicích je pro automobil menší zátěž než polovina na českých „tankodromech“.
  4. Minimální riziko stočených kilometrů – stáčení kilometrů (naprosto běžná praxe v ČR) je v Německu téměř tabu. Důvodem budiž astronomické pokuty až nepodmíněné tresty.

Jak na dovoz auta z Německa?

Co se týče finanční úspory, není tak markantní jako v minulých letech, ale stále jde řádově o desítky tisíc korun (v závislosti na typu a pořizovací ceně vozidla). Na druhou stranu se dovoz auta z Německa vyplatí byť jen kvůli výrazně lepší technické kondici.

Jenomže co když vás odrazuje náročnější administrativa? Není nic jednoduššího, než se obrátit na odborníky, kteří se dovozem vozů ze zahraničí zabývají řadu let. Na někoho, kdo pro vás vyhledá automobil, který odpovídá vašim představám o ceně, technickém stavu a výbavě. Profesionálové se postarají o dovoz, vyřízení STK a emisí, přihlášení, pojištění a případně o financování. Vy dostanete automobil připravený k okamžitému užívání.

Chcete-li se na cokoliv zeptat, neváhejte – odborníci obvykle poskytují konzultace zcela zdarma. Společnosti zároveň často provozují autoservis, pneuservis a další související služby.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.