Znáte výhody operativního leasingu?

Možností, jak získat auto je několik. Rychlá a jednoduchá cesta je operativní leasing. Hlavní výhoda dlouhodobého pronájmu vozidla spočívá bezesporu v tom, že v případě technických závad, které nezaviníte, neplatíte žádné opravy. Proč je dobré mít auto na operativní leasing a pro koho je nejvhodnější? Přečtěte si článek o různých možnostech, jak získat auto.

Bazar, koupě auta z druhé ruky

Nové auto je drahá záležitost. Ne každému se chce dávat za vůz tolik peněz, obzvlášť s přihlédnutím na to, jak jeho cena používáním rychle klesá. Proto si mnoho lidí kupuje ojetá vozidla. Kdo má při výběru šťastnou ruku, pořídí si plně funkční auto, které stavem odpovídá své ceně. Nemusí to tak ovšem být vždycky: V prodeji ojetých aut se často podvádí! Až třetina prodávaných aut má stočený tachometr, některá dokonce až o 300 000 km nebo ještě více. Kupovat starší auto proto znamená značné riziko.

Úvěr a leasing

Zaplatit nový vůz ihned v plné ceně si nemůže dovolit každý, proto se často kupuje auto na splátky. K získání půjčky na auto musíte doložit dokumenty o svých pravidelných příjmech. Auto se poté okamžitě stává vaším majetkem. Opakem je auto na leasing. V tomto případě auto vlastní leasingová společnost, do majetku kupujícího patří až po úplném splácení. Leasing obvykle bývá na tři roky, smlouva se samozřejmě dá přizpůsobit možnostem plátce. Leasing bývá oproti úvěru o něco výhodnější, klienty láká především jeho snadnější vyřizování.

Operativní leasing

Operativní leasing není koupě auta, nýbrž jeho dlouhodobý pronájem. Po skončení smlouvy auto nepřechází do majetku plátce, stále zůstává společnosti. Obvykle je ale možnost vůz odkoupit. Kdo má auto na operativní leasing, nemusí řešit žádné technické záležitosti. Ty řeší majitel, tedy společnost, od které je auto zapůjčeno. Finančně vychází operativní leasing výhodně. Jeho vyřizování poměrně jednoduché a rychlé. Oblíbený je především u podnikatelů. Platby za auto si mohou napsat do nákladů. Operativní leasing ovšem mohou využívat i fyzické osoby nebo OSVČ.

Společností, které nabízejí operativní leasing, je mnoho. Výhodné podmínky poskytuje Driveto – jezděte bez závazků. Vyberte si auto z jejich široké nabídky a zašlete nezávaznou poptávku. Společnost vás v krátké době kontaktuje a domluví si s vámi schůzku, kde domluvíte všechny podrobnosti. K sepsání smlouvy budete potřebovat dokumenty o pravidelných příjmech. Také musíte vědět, na jak dlouho auto chcete a kolik s ním plánujete najezdit kilometrů. Podle toho se totiž počítá částka, kterou pak budete měsíčně splácet. Po podpisu smlouvy se můžete těšit na auto.

Pokud vás výhody operativního leasingu nadchli, přečtěte si více info zde a podívejte se na aktuální nabídku nových vozů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.